Šalkones medības Jaunkalsnavā izdevušās godam

Kā medību dienas uzrunā atzina mūsu seniors Mārtiņš Ailts, Šalkone ir bagāta ar savām tradīcijām. Viena no tām – Šalkones tradicionālās medības – atdzimusi samērā nesen – pirms četriem gadiem. Pieņemts, ka medībās piedalās ne tikai aktīvie biedri un mūsu vecbiedri, bet arī aicinātie viesi no fakultātes un Latvijas meža nozares pārstāvji. Kopskaitā mēs bijām tiešām daudz – aptuveni 50 dzinēju un mednieku.

Tā nu mednieki, plintēm plecos, un dzinēji, uz lielu brišanu noskaņojušies, 1. decembrī bija ieradušies Jaunkalsnavā, lai godam šīs medības aizvadītu. Un aizvadīja.

Par īpašu noskaņu medībās gādāja viesis Gedriuss no Lietuvas, kas medībās iedzīvināja diemžēl Latvijā izzūdošo tradīciju – medību taures pūšanu.

Šī gada pirmo veiksmīgo šāvienu veica mūsu topošais biedrs kandidāts Pēteris Vīrs, kura medījums bija brieža bullis. Viņam kopā ar savu karalieni, mūsu aktīvo biedru Daci, arī izdevās lieliski novadīt vakaru.

No Šalkones puses liels paldies par izdevušos pasākumu MPS direktoram Edgaram Šmaukstelim, MPS „Kalsnava” kolektīvam un Jānim Putnam par medību vadītāja pienākumu pildīšanu, vecbiedriem Mārim Gackim un Kārlim Skrastiņam, Linardam Sisenim, pavārītēm, kas mūs garšīgi pabaroja, šoferītim, kas mūs nogādāja turp un atpakaļ, kā arī visiem, visiem pārējiem, kas palīdzēja medību organizēšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *